Osuszanie budynków

Osuszanie budynków nie jest procesem łatwym ponieważ zależy od wielu czynników. Począwszy od uwarunkowań związanych z terenem na jakim stoi budynek poprzez konstrukcje budynku, materiałów i izolacji użytych, rodzaj wykończenia itp.
Drugą grupą uwarunkowań są elementy związane z samym procesem osuszania. Pierwszy z nich to właściwa technologia. Nie wszystkie technologie są skuteczne przy osuszaniu. Po drugie niektóre z technologi dają jedynie efekt czasowy po którym budynek zaczyna zamakać na nowo . Na przykład metoda grzania murów elektrodami albo metoda podcinki która jest do pewnego stopnia skuteczna ale może naruszyć konstrukcje budynku.
Technologia używana przez nas daje efekt stały. To znaczy że raz osuszony budynek pozostanie suchy. Do tego firma nasza udziela wieloletnią gwarancje , że budynek nie będzie przemakał.
Nasza technologia - oparta jest na szlamach uszczelniających które tworzą membrany oddychające na murze, posadzce i szczelinach dylatacyjnych. Warstwy uszczelniaczy są warstwami oddychającymi tzn. następuje wymiana pary wodnej z muru do powietrza ale woda która przedtem przeciekała nie będzie przeciekać i budynek pozostanie suchy i przyjemny w użytkowaniu.
Skutecznie przeprowadzamy proces iniekcji krystalicznej. Zwany również przeponą poziomą. Poprzez poziome przepony wykonane przy pomocy nawiertów i wlewów nisko lub wysokociśnieniowych w strukturę muru. Prawidłowo wykonana przepona pozioma zapewni pozbycie się problemu wilgoci wschodzącej. Dom pozostanie suchy i przyjemny.Poniżej prezentujemy stany z których "wyciągamy" budynki.
 
Nawierty pod osuszanie budynków
 
  • Systemy dla piwnic i garaży pozwalają nam na zastosowanie szerokiej gamy środków izolujących powierzchnie ścian narażonych na wodę przenikającą z poziomu gruntu. Bądź wlewająca się do piwnicy lub garażu. W takim przypadku stosujemy systemy oparte na piasku kwarcowym, cemencie i polimerach które są przyjazne dla betonu i zbrojeń. Ponadto systemy te nadają się do murów i tynków  wewnętrznych jak i zewnętrznych. Do izolacji podziemnych części budowli, kanałów instalacyjnych i renowacji starych zabytkowych budowli.
 
  • specjalizujemy się w systemach dla budynków z głębokimi fundamentami gdzie nie jest możliwe tradycyjne zastosowanie impregnatów do fundamentów czy nawiercania pod iniekcje krystaliczną. Przykładem takich budynków są bloki na osiedlu mieszkaniowym.